Davis Island Yacht Club
2011 Star Class North American Championships
November 11-16, 2011
All 28 Boats
ENTRY LISTSorted by: Skipper's Name
B# Sail Crew Subgroup From Ctry. Remarks
31 8379 B. Allen & J. Imai Grand Masters Sheridan Shore USA Biscayne Bay
15 8000 A. Anosov & D. Caesar   Seneca Yacht Club UKR Seneca Fleet
14 7986 B. Beigel-Vosbury & B. Collins Masters Severn Sailing Association USA Annapolis
27 8279 C. Bonanni & R. Burgess   DIYC USA Tampa Bay Star Fleet
30 8315 M. Bradford & D. Giles   Royal Queensland Yacht Squadrn AUS Isolated
29 8306 J. Buckingham & E. Ledecis Masters NHYC USA NH
12 7750 J. Burmester & P. Behn Grand Masters SCE GER ED
25 8215 J. Chiarella & B. Carlson Grand Masters Lake Sunapee YC USA Lake Sunapee
19 8143 B. Cramer & C. Lymburner Masters RHYC CAN WLOC
39 7601 D. Folsetter & L. Scott   Royal Hamilton YC CAN WLOC
36 8451 J. Foster & J. Foster Grand Masters St. Thomas ISV ISO
33 8409 C. Gautschi & D. Schenk Masters Bregenz SUI Bodensee
32 8392 L. Grael & S. Goncalves   ICRJ BRA PARANOA
38 8466 S. Hebb & M. Wolfs   CRYC USA Biscayne Bay
23 8067 T. Hornos & E. Morey   Cottage Park YC USA BH
17 8077 J. Jennings & B. Sharp   Chicago Match Race Center USA Lake Springfield
22 8170 T. Londrigan, Jr. & S. Cutting   Island Bay YC USA Lake Springfield
24 8195 J. MacCausland & A. Dolezal Masters Cooper River USA Cooper River
11 8238 D. Massey & I. Toyama   CCYS SWE JP
26 8229 J. Revkin & F. Miller Masters Milford Yacht Club USA Mid Connecticut (MID)
21 8150 O. Richter & J. Ricken Masters NRV GER Lubeck Bay Fleet
16 8036 J. Rickard & S. Eadie Grand Masters Sheridan Shore USA Wilmette Harbor
10 8333 R. Rundle & S. Pirie   CCYC USA JP
28 8291 W. Swigart & V. Veytsman Masters Cedar Point USA Central Long Island Sound
34 8434 G. Szabo & M. Strube   San Diego Yacht Club, USSTAG USA SDB
18 8084 B. Teitge & T. White Grand Masters Crescent Sail USA Detroit River
37 8410 J. VanderMolen & C. Flynn   Gull Lake Yacht Club USA Gull Lake
35 8440 L. Whipple & P. Trinter Grand Masters Seattle YC USA Biscayne Bay

R.C.Chair: Mike Dawson
Jury Chair: Robert Duffy
Scorekeeper: Gail Meyer
13 Nov, '11, 16:00
St. Pete Scorer